VIDEO/ Rruga e “Lumit të Vlorë, ja çfarë shkruan kryebashkiaku i Himarës Jorgo Goro

Kryebashkiaku i Himarës, Jorgo Goro, ka publikuar pamnjet nga rruga e “Lumit të Vlorës, rrugë e cila do shkurtojë distancën mes Himarës dhe Vlorës.

Përmes një postimi, Goro shkruan se ndiher krenar që ishte pjesë e këtij investimi për Njësinë Administrative Hore-Vranisht, Bashkia Himare.

Postimi i plotë i Jorgo Goro.

Rruga e “Lumit te Vlores”… rruga qe do ta lidhe Himaren tone me shpejt me Vloren dhe me Tiranen.

Rruga qe do te sjelle zhvillim ne nje nga krahinat me te begata dhe me te mira ne te gjithe Shqiperine tone, Laberia. Shpresojme shume qe vitin e ardhshem te jemi me shume ketej lumit dhe andej matane malit ne detin tone te bukur te Himares.

Rruga e Lumit te Vlores, nje premtim i mbajtur! Jam krenar dhe shume i nderuar qe isha sadopak modestisht pjese e ketij investimi per Njesine Administrative Hore-Vranisht, Bashkia Himare.

Dhe ne fund kur ka mbetur edhe pak volum pune, edhe pak sforco dhe kur kemi nevoje per lajme te mira dua te uroj kedo banor te Lumit te Vlores: Ta gezojme Rrugen… Rrugen e Lumit te Vlores dhe te Himares se Re! /Sarandanews.com/

Rruga e "Lumit te Vlores"… rruga qe do ta lidhe Himaren tone me shpejt me Vloren dhe me Tiranen. Rruga qe do te sjelle…

Posted by Jorgo Goro për Himarën on Saturday, 25 April 2020

Please follow and like us:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *