Arben Malaj nga Ksamili: Bizneset po bëjnë të pamundurën të mbijetojnë

Ish- Ministri i Financave, Arben Malaj, është duke i kaluar pushimet në Ksamil.

Teksa ka publikuar një foto ku ështê zhytur në det, Malaj ka komentuar dhe pasojat që Covid-19 ka lënë tek bizneset në Ksamil.

“Ksamili kjo bukuri mahnitese e bregdetit shqiptar.. Efektet ecovid19 ndjehen ndjeshem ketu.

Bizneset bene te pamunduren te mbijetojme.

I mirekuptojne kufizimet por kerkojne me shume fleksibilitet per detyrimet tatmore dhe nje kendveshtrim jo penalizues dhe arrogante nga kontroljet jo vetem tatimore.

Fundjave te kendeshme!!Arbeni”, shprehet Malaj. /Sarandanews.com/

Please follow and like us:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *