Zjarri në kodrën e Limionit, kryebashkiaku Sarandës falenderon zjarrëfikëset dhe FA

Një zjarr i përmasave të mëdha ra mbrëmjen e djeshme në kodrën e Limionit në Sarandë.

U desh ndërhyrja e zjarrfikësve me ndihmën e FA për të bërë të mundur neutralizimin e flakëve, edhe pse në një terren të vështirë.

Kryebashkiaku Gurma ka falenderuar efektivët e zjarrëfikësve që bën të mundur shuarjen e flakëve.

“Efektivë e Shërbimit Zjarrfikës dhe të FA kanë luftuar për disa orë me flakët e zjarrit të rënë në kodrën e Limionit në Sarandë,duke bërë të mundur vënien nën kontroll dhe shuarjen e plotë të tij,pavarësisht errësirës,kushteve atmosferike jo të favorshme dhe terrenit mjaft të vështirë.

FALEMINDERIT????????????”, shkruan Gurma. /Sarandanews.com/

Please follow and like us:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *