Darka e Ramës dhe Mitsotakis/ Zbulohet menyja e darkës: Nga mezetë me prodhime nga deti Jon, tek ëmbëlsira me krem parfe e akullore

Ndërkohë që ka nisur darka e kryeministrit Rama dhe atij grek Mitsotakis Top Channel ka mësuar edhe menynë e darkës.

Kështu pjatë e parë kanë qenë meze të lehta me prodhime deti, pjatë e dytë ka qenë dental nga deti Jon me saçë vere, rozmarinë dhe baziliko, ndërsa për ëmbëlsirë Sorbeto dhe Mous çokollate ose krem parfe me akullore.

Darka shoqërohet me verë të bardhë nga Santorini.

Top Channel sjell pamjet nga pritja e kryeministrit Edi Rama nga homologu grek Mitsotakis.

Nga pala greke në tavolinë është Eleni Surani, shefe e zyrës diplomatike e Mitsotakis, dhe ish ambasadore në Shqipëri, ministri i jashtëm Nikos Dentias dhe Mitsotakis.

Please follow and like us:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *