Ja kalendari i plotë i ndeshjeve për Butrintin dhe Delvinën

Është hedhur sot në ambientet e Air Albania shorti për Kategorinë e Dytë të futbollit në vend pavarësisht se ende ai është në bojkot për shkak të kërkesave financiare ndaj qeverisë. Para hedhjes së shortit klubet janë interesuar për datën e fillimit të kampionatit, por nga drejtuesit e FSHF-së është thënë ‘do t’ju njoftojmë javën e ardhshme’.
Me shumë mundësi kjo pasi të hënën do të diskutohet të hënën për bojkotin, që sipas të gjitha gjasave do të marrë fund. Ndërkohë përsa i përket shortit është vendosur:

JAVA 1

Patos: SHS Albpetrol – KF Butrinti 
Memaliaj: FK Memaliaj – KF Naftetari
Kelcyre: FK Këlcyra – FK Skrapari
Permet: SHS Permeti – FC Gramozi
Delvine: KF Delvina – Maliqi 
Bilisht KF: Devolli – FK Tepelena

JAVA 2

FIER: Laberia Fc – SHS Albpetrol
Maliq: Maliqi – KF Devolli
Erseke: FC Gramozi – KF Delvina 
Corovodë: FK Skrapari – SHS Permeti
Kucove: KF Naftetari – FK Këlcyra
Sarandë: KF Butrinti – FK Memaliaj

JAVA 3

Memaliaj: FK Memaliaj – Laberia Fc
Kelcyre: FK Këlcyra – KF Butrinti 
Permet: SHS Permeti – KF Naftetari
Delvine: KF Delvina – FK Skrapari 
Bilisht: KF Devolli – FC Gramozi
Tepelenë: FK Tepelena – Maliqi

JAVA 4

FIER: Laberia Fc – FK Këlcyra
Patos: SHS Albpetrol – FK Memaliaj
Erseke: FC Gramozi – FK Tepelena
Corovodë: FK Skrapari – KF Devolli
Kucove: KF Naftetari – KF Delvina 
Sarandë: KF Butrinti – SHS Permeti

JAVA 5

Kelcyre: FK Këlcyra – SHS Albpetrol
Permet: SHS Permeti – Laberia
Delvine: KF Delvina – KF Butrinti 
Bilisht: KF Devolli – KF Naftetari
Tepelenë: FK Tepelena – FK Skrapari
Maliq: Maliqi – FC Gramozi

JAVA 6

FIER Laberia Fc – KF Delvina 
Patos SHS Albpetrol – SHS Permeti
Memaliaj FK Memaliaj – FK Këlcyra
Corovodë FK Skrapari – Maliqi
Kucove KF Naftetari – FK Tepelena
Sarandë KF Butrinti – KF Devolli 

JAVA 7

Permet SHS Permeti – FK Memaliaj
Delvine KF Delvina – SHS Albpetrol
Bilisht KF Devolli – Laberia Fc
Tepelenë FK Tepelena – KF Butrinti 
Maliq Maliqi – KF Naftetari
Erseke FC Gramozi – FK Skrapari

JAVA 8

FIER Laberia Fc – FK Tepelena
Patos SHS Albpetrol – KF Devolli
Memaliaj FK Memaliaj – KF Delvina 
Kelcyre FK Këlcyra – SHS Permeti
Kucove KF Naftetari – FC Gramozi
Sarandë KF Butrinti – Maliqi

JAVA 9

Delvine KF Delvina – FK Këlcyra 
Bilisht KF Devolli – FK Memaliaj
Tepelenë FK Tepelena – SHS Albpetrol
Maliq Maliqi – Laberia Fc
Erseke FC Gramozi – KF Butrinti 
Corovodë FK Skrapari – KF Naftetari

JAVA 10

FIER Laberia Fc – FC Gramozi
Patos SHS Albpetrol – Maliqi
Memaliaj FK Memaliaj – FK Tepelena
Kelcyre FK Këlcyra – KF Devolli
Permet SHS Permeti – KF Delvina 
Sarandë KF Butrinti – FK Skrapar

JAVA 11

Bilisht KF Devolli – SHS Permeti
Tepelenë FK Tepelena – FK Këlcyra
Maliq Maliqi – FK Memaliaj
Erseke FC Gramozi – SHS Albpetrol
Corovodë FK Skrapari – Laberia
Kucove KF Naftetari – KF Butrinti

JAVA 12

FIER Laberia Fc – KF Naftetari
Patos SHS Albpetrol – FK Skrapari
Memaliaj FK Memaliaj – FC Gramozi
Kelcyre FK Këlcyra – Maliqi
Permet SHS Permeti – FK Tepelena
Delvine KF Delvina – KF Devolli

JAVA 13

Tepelenë FK Tepelena – KF Delvina 
Maliq Maliqi – SHS Permeti
Erseke FC Gramozi – FK Këlcyra
Corovodë FK Skrapari – FK Memaliaj
Kucove KF Naftetari – SHS Albpetrol
Sarandë KF Butrinti – Laberia Fc

Please follow and like us:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *