Vizita në Greqi, Rama: Shije e shkëlqyer mikpritje, ja për çfarë biseduam

Kryeministri Edi Rama ka reaguar lidhur me vizitën e tij në Greqi ku është takuar me homolgun Mitsotakis, dhe ministrin e Jashtëm grek Nikos Dendias.

“Falenderues për shijen e shkëlqyer të mikpritjes në shtëpinë e kryeministrit Mitsotakis, ku bëmë një bilanc të situatës me Covidin, marrëdhënies mes dy vendeve tona dhe problematikave rajonale!

Vullnet i plotë për ta zhvilluar bashkarisht më tej këtë marrëdhënie strategjike🇦🇱🤝🇬🇷” shkruan Rama.

Please follow and like us:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *